O nás

Clark Gold od Gallasů
Clark Gold od Gallasů

Náš retrieveří příběh se začal v listopadu roku 2006. Přivezli jsme si domů cca ročního Clarka Gold od Gallasů. Jeho předešlí majitelé ho vrátili do chovatelské stanice. Velmi rychle se učil všemu novému, stal se nám vynikajícím společníkem jak doma, tak v práci. Později trpělivě "vychovával" naše dvě děti, dělil se s nimi o cokoli, co měly k jídlu nebo s čím si zrovna hrály. 

Díky němu jsem poznala, že mě bude práce s retrievery bavit. Clark byl ale trochu plašan, možná kvůli špatné zkušenosti ze štěněcího věku, ale také velký komik, který si nás dokázal nejen na výcviku dokonale vychutnat. Po letech jsme odstranili i jeho obavu ze střelby, podařilo se to asi proto, že velmi rád pracoval s aporty a později po důsledném nácviku i se zvěří. Naučili jsme se díky němu spoustu věcí, nikdy nezapomenu na slova našich výcvikářek "musíš být rychlejší než on". Ne, to opravdu nešlo splnit... Vlivem svého nezdolného temperamentu se dožil necelých 15 let.    

Chodit s Clarkem na lovecké zkoušky by byl velký adrenalin jak pro vůdce, tak i pro jeho peněženku. Pro tuto zálibu jsem si půjčovala feny od Jeleny Strnadové, s nimiž jsem odchodila několikery podzimní a vodní zkoušky, později i vyšší - všestranky a pak hurá na hony. Jen to stále nebyl ten můj pes, který by se mnou sdílel společný čas v přírodě a na honech v bažantnicích.

Když bylo Clarkovi 13 let, přišla do rodiny Golden Mountain Spring's Toffee, která je spolehlivou pracovní fenkou s vyrovnanou povahou. S Clarkem byli nerozluční parťáci, kteří spolu blbli, i když by si člověk myslel, že psí důchodce nebude skákat a honit se se štěnětem. A protože byl jedinečný, musel dát jméno naší chovatelské stanici.       

Vytvořte si webové stránky zdarma!